Olejowa pielęgnacja włosów z olejkiem pracaxi

Olejek z drzewa Pracaxi to olej roślinny o najwyższym stężeniu kwasu behenowego spośród innych olejów naturalnych – nawet do 20% kwasu behenowego o działaniu intensywnie nawilżającym i zabezpieczającym przed utratą wody. Nic dziwnego, że chętnie wykorzystuje się go w pielęgnacji włosów. Jakie pozytywne działanie na włosy wykazuje olej pracaxi?

WŁAŚCIWOŚCI KOSMETYCZNE

Olej z owoców drzewa Pracaxi jest niezwykle chętnie wykorzystywany przez producentów luksusowych serii kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów. Głównie jako składnik kondycjonujący i nadający połysk, ale także dlatego, że:

– powoduje głębokie odżywienie struktury włosów,
– wzmacnia włosy i zapewnia im dużo lepszą odporność.

Właściwości olejku z wiecznie zielonego drzewa tropikalnego Pracaxi to nie tylko odżywienie i wzmocnienie cebulek włosowych. Regularne stosowanie oleju zapewnia prawidłowy poziom nawodnienia, a wszystko za sprawą wsparcia naturalnej bariery lipidowej, której zadaniem jest ograniczanie nadmiernej utraty wilgoci ze skóry.

Włosy potraktowane olejkiem pracaxi stają się miękkie, błyszczące, delikatne i łatwe w rozczesaniu. Efektem ubocznym (choć dla niektórych będzie to plus) jest jego działanie rozjaśniające, które powoduje pojawianie się jasnych refleksów lub delikatne rozjaśnienie koloru włosów (raczej nie więcej niż o jeden ton).

WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE

Olej pracaxi posiada także bardzo dobre właściwości lecznicze, o których nie należy zapominać, bowiem pielęgnacja włosów to nie tylko zapewnienie im prawidłowego odżywienia i ładnego wyglądu. Olej z owoców Pracaxi to bardzo popularny składnik ze względu na:

– właściwości przeciwzapalne i antyseptyczne,
– działanie antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne.

Amazońskie plemiona od wieków używają oleju z drzewa Pracaxi do leczenia różnego typu problemów skórnych, które często dotykają też skóry głowy. Najważniejsze jest działania stymulujące odnowę komórek oraz łagodzenie stanów zapalnych. Kojące działanie oleju pracaxi jest niedoceniane.

Często stosuje się olej pracaxi w leczeniu infekcji skórnych, które mogą także mieć miejsce na skórze głowy. Ze względu na swoje działanie przeciwgrzybiczne olej ten świetnie radzi sobie z problemem łupieżu, którego przyczyna leży właśnie w grzybach.