Skin Blossom – organiczna odżywka do włosów z olejem z Pracaxi

Moda na organiczne kosmetyki nie przemija, a nawet z dnia na dzień stają się one bardziej popularne. Nic dziwnego, że pojawia się wiele marek, które w swojej ofercie stawiają głównie na kosmetyki organiczne. Jedną z takich marek jest Skin Blossom, która w swojej ofercie ma wyjątkowo ciekawy produkt – odżywkę do włosów z olejem pracaxi i jojoba, aloesem, rozmarynem i cytrusami.

Zacząć należy od charakterystyki marki, która może pochwalić się produktami z certyfikatem Soil Associaton. To oznacza, że spełniają one bardzo rygorystyczne normy dla organicznych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Odżywka do włosów Skin Blossom z olejem pracaxi jest jednym z tych produktów, którego skład jest wolny od większości tradycyjnie stosowanych w kosmetykach składników, sztucznych i szkodliwych. Wpisano go na listę wegańskich kosmetyków w Vegan Society. To oznacza, że skuteczność organicznej odżywki jest zasługą wyłącznie starannie dobranych, wyszukanych, naturalnych składników, które stanowią aż 85% składu odżywki. O jakich składnikach mowa?

OLEJ PRACAXI

Bazowym składnikiem odżywki do włosów jest wyjątkowy olej z nasion Pracaxi. Posiada on niezwykłe właściwości – zapewnia dogłębne odżywienie i działa na włosy zmiękczająco. Amazoński olejek pracaxi to silna regeneracja, nawilżenie, zmiękczenie i nabłyszczenie włosów bez obciążających składników. Efekt uzyskany dzięki olejkowi pracaxi jest widoczny już po pierwszym spłukaniu i wysuszeniu włosów, a dodatkowo trwa długo.

KOMPLEKS NATURALNYCH SKŁADNIKÓW

Odżywka do włosów Skin Blossom to nie tylko olejek pracaxi, ale również zestaw innych wyciągów roślinnych, które w równie naturalny sposób wspierają odżywianie włosów. Jakie to składniki? Organiczna odżywka do włosów zawiera:

– wzmacniający rozmaryn,
– ochronną bergamotkę,
– nawilżający olej Palmarosy,
– oczyszczające cytrusy,
– nawadniający aloes,
– wygładzający olej jojoba.

Wszystkie te składniki z olejem z Pracaxi na czele zapewniają doskonałe nawilżenie, odżywienie i wielowymiarową pielęgnację włosów. Odżywka Skin Blossom sprawdzi się we wszystkich rodzajach włosów, także na skórze wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Regularne stosowanie organicznej odżywki na bazie olej pracaxi zapobiegnie łamliwości włosów, wysuszaniu się i zwiększaniu porowatości.