STENDERS, odżywka do włosów na bazie pracaxi i rozmarynu

Marka Stenders Cosmetics to przede wszystkim produkty inspirowane naturą z rejonów północy. Firma stawia głównie na skuteczność i naturalność produktów, ale jednocześnie na piękne opakowanie, dbałość o klienta i finezyjne zapachy. W ofercie znajduje się seria kosmetyków pielęgnacyjnych – począwszy od płynów do kąpieli, przez kosmetyki do ciała, a skończywszy na szamponach i odżywkach do włosów. Jednym z topowych produktów marki jest odżywka do włosów normalnych na bazie olejku pracaxi.

Odżywkę do włosów normalnych zamknięto w 250-mililitrowej butelce z dozownikiem w formie pompki, który zapewnia wygodę użytkowania i podnosi wydajność produktu. Opakowanie jest rzeczywiście eleganckie, stonowane i przywodzi na myśl produkty ekologiczne. Zielona etykieta z rysunkiem kwiatu amazońskiego drzewa Pracaxi jest przemyślana. Produkt może skupić na sobie wzrok miłośników organicznych produktów.

Odżywka do włosów normalnych Stenders to naturalny kosmetyk na bazie oleju pracaxi i eterycznego olejku rozmarynowego, który przeznaczony jest do pielęgnacji włosów każdego rodzaju. Producent zapewnia, że odżywka z olejkiem pracaxi skutecznie ożywi włosy i nada im blasku, który sprawi, że pasma będą błyszczały nawet w miejskim świetle. Brzmi zachęcająco, ale warto przyjrzeć się, co tak naprawdę stoi za skutecznością tego kosmetyku.

Produkt bazuje głównie na oleju pracaxi, który jest innowacyjnym składnikiem z certyfikatem Ecocert (potwierdzenie ekologiczności). Olej pozyskuje się z owoców wiecznie zielonego drzewa Pracaxi, które występuje głównie w tropikalnych lasach Amazonii. Olej pracaxi posiada właściwości nawadniające i nabłyszczające – zapewnia odpowiedni poziom nawilżenie i dodaje naturalnego, zdrowego blasku włosom.

Dodatkowym składnikiem w odżywce do włosów normalnych Stenders jest, oprócz oleju pracaxi, eteryczny olejek destylowany z liści rodzimego rozmarynu. Aromaterapeutyczne właściwości rozmarynu zapewniają ukojenie, uspokojenie i relaks, a olejek dodatkowo niweluje matowość włosów. Dużą zaletą odżywki jest również brak szkodliwych składników w składzie – w produkcie nie ma siarczanów, parabenów, PEG, silikonów lub barwników.